Σκληρό… καρύδι η Στουτγκάρδη, δεν λύγισε κόντρα στη Λειψία με θετική εμφάνιση Μαυροπάνου.

Ο Κωνσταντίνος Μαυροπάνος ήταν εκ των κορυφαίων για τη Στουτγκάρδη στην αναμέτρηση κόντρα στη Λειψία στην πρεμιέρα της Bundesliga.

Ο Έλληνας αμυντικός, είχε μάλιστα και δοκάρι στην εκπνοή του ημιχρόνου, χάνοντας την ευκαιρία να δώσει προβάδισμα στην ομάδα του.

Η Λειψία που ήταν το φαβορί μπήκε πιο δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και στο 8ο λεπτό ο Νκουνκού άνοιξε το σκορ για την ομάδα του. Ωστόσο, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να γυρίσουν προς το… μέρος τους το ματς και στο 31′ ήρθε και το γκολ της ισοφάρισης, με τον Αχαμαντά να κάνει το 1-1 που ήταν και το τελικό σκορ.

Η ομάδα του Έλληνα αμυντικού πιέστηκε αρκετά στο δεύτερο ημίχρονο, με τον Μίλερ να κατεβάζει ρολά και να λέει όχι σε πολλές ευκαιρίες της Λειψία. Έτσι, κράτησε ανέπαφη την εστία του στο 2ο μέρος και γλίτωσε την ομάδα του από την ήττα, δίνοντας τον βαθμό της ισοπαλίας.