Δεν είχε νικητή η… παράσταση στο “Τζουζέπε Μεάτσα”

Το πρώτο ημίχρονο στο “Τζουζέπε Μεάτσα” ήταν διαφήμιση για το ποδόσφαιρο, καθώς και οι δυο ομάδες είχαν τρομερή διάθεση για να δημιουργήσουν φάσεις. Η Ίντερ βρήκε πρώτη δίχτυα με τον Ζιελίνσκι στο 15ο λεπτό, βάζοντας σε ρόλο οδηγού τους “Νερατζούρι”. Η απάντηση όμως ήταν άμεση, καθώς στο 20ο λεπτό ο ΜακΚένι έκανε το γύρισμα και ο Βλάχοβιτς με πλασέ από το ύψος της μικρής περιοχής εκτέλεσε τον Ζόμερ για να κάνει το 1-1 για την Γιουβέντους. Οι φιλοξενούμενοι μάλιστα έφτασαν στην ολική ανατροπή στο 26ο λεπτό με τον Κονσεϊσάο να περνάει όποιον βρει μπροστά του να πασάρει στον Γουέα, που με πλασέ έβαλε σε θέση οδηγού την “Μεγάλη Κυρία”. Το θέαμα και οι ανατροπές όμως συνεχίστηκαν. Ο Μικιταριάν στο 35ο λεπτό συνδυάστηκε με τον Τουράμ και με υπέροχο τελείωμα έφερε το ματς σε ισορροπία. Οι παίκτες του Ιντζάγκι μάλιστα έφτασαν και στην ολική ανατροπή πριν την ολοκλήρωση του πρώτου μέρους με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ζιελίνσκι γράφοντας το 3-2 που ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο 45λέπτο η Ίντερ μπήκε πιο δυνατά στο ματς και στο 53ο λεπτό ο Ντάμφρις έκανε το 4-2, ωστόσο η “Μεγάλη Κυρία” έμεινε όρθια στο Μιλάνο. Στο 71ο λεπτό ο Γιλντίζ με υπέροχο σουτ μείωσε σε 4-3, ενώ στο 82ο λεπτό πάλι ο ίδιος παίκτης έφερε το ματς σε ισορροπία γράφοντας το 4-4.

Ίντερ (Ιντζάγκι): Ζόμερ, Παβάρ, Ντε Φράι, Μπαστόνι, Ντάμφρις, Ζιελίνσκι, Μπαρέλα, Μικίταριαν, Ντιμάρκο, Μαρτίνες, Τουράμ

Γιουβέντους (Μότα): Ντι Γκρεγκόριο, Καμπιάζο, Καλούλου, Ντανίλο, Καμπάλ, Λοκατέλι, ΜακΚένι, Γουεά, Φατζόλι, Κονσεϊσάο, Βλάχοβιτς