“Έκλεψε” τον βαθμό από τη Φούλαμ η Έβερτον

Ισόπαλη με 1-1 έληξε η αναμέτρηση της Έβερτον με τη Φούλαμ για την 9η αγωνιστική της Premier League. Οι γηπεδούχοι έχασαν την πρώτη ευκαιρία με τον Κάλβερτ-Λιούιν στο 9΄, αλλά οι φιλοξενούμενοι ήταν ανώτεροι και απείλησαν με τον Αντάμα Τραορέ στο 27΄. Η Έβερτον, όμως, πλησίασε όσο πιο κοντά γινόταν στο γκολ δύο φορές μέσα σε ένα λεπτό, καθώς στο 33΄ο Γκούει σημάδεψε το δοκάρι του Λένο, ενώ ο Κάλβερτ-Λιούιν σκόραρε, αλλά το τέρμα του ακυρώθηκε για οφσάιντ. Η Φούλαμ ανέβασε ξανά την απόδοσή της, και αφού δεν κατάφερε να προηγηθεί με τον Χιμένεζ στο 37΄, το έκανε με τον Ιβόμπι στο 61ο λεπτό. Η Έβερτον προσπάθησε να πάρει μέτρα μέχρι το φινάλε, με τον Λένο να σταματά την κεφαλιά του Μπέτο στο 90΄. Ο 26χρονος επιθετικός, όμως, ισοφάρισε στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων, διαμορφώνοντας το τελικό 1-1.