Με το δεξί η ΑΕΛ με λυτρωτή Κρητικό

Η ΑΕΛ επικράτησε με 2-1 της Καβάλας στην AEL FC Arena, στην πρεμιέρα των δύο ομάδων στη Super League 2.

Ο Δημητριάδης πάγωσε το γήπεδο της Λάρισας, όταν στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου έβαλε μπροστά τους φιλοξενούμενους. Ο Ακόστα κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσα αρκετά νωρίς στην επανάληψη (52΄), δίνοντας στην ομάδα του πολύ χρόνο για να κυνηγήσει τη νίκη, ενώ ο Κρητικός στο 89΄πέτυχε το γκολ της νίκης, το οποίο πανηγύρισε έξαλλα.

ΓΚΟΛ: 52′ Ακόστα, 89΄Κρητικός / 45’+1′ Δημητριάδης

ΑΕΛ (Βοσνιάδης): Περντρέου, Γιόχανσον (46′ Τριμμάτης), Βαφέας, Ηλιάδης, Κοσσονού, Μπαριέντος, Κ. Παπαγεωργίου, Ακόστα (80′ Στίνα), Πασάς, Μούργος (67′ Κρητικός), Μωραΐτης (67′ Φατάι).

ΚΑΒΑΛΑ (Καραμπετάκης): Αστράς, Τσαμούρης, Ίτσιος, Κατσούρρι (85′ Δαλιανόπουλος), Δημητριάδης, Γαβριηλίδης, Σπανουδάκης (58′ Πόποβιτς), Πάσαγκιτς (79′ λ.τρ. Αναστασόπουλος), Κασέμι (58′ Μέτσε), Εμπούκα, Παπαδόπουλος (85′ Λέλεκας).