Μελ: «Ο ΟΦΗ βελτιώνεται μέρα με τη μέρα…»

Ο τεχνικός του ΟΦΗ σε δηλώσεις του μετά τη λήξη της αναμέτρησης, είπε ότι βλέπει βελτίωση στην ομάδα αλλά και πρόβλημα στο σκοράρισμα.

Η ομάδα του Περιστερίου και ΟΦΗ αναδείχθηκαν ισόπαλοι (1-1) στο “Άγγελος Ράμφος”, με το σύνολο του Σάσα Ίλιτς να ισοφαρίζει στις καθυστερήσεις (90’+8′) χάρη στο τέρμα του Χιλιανού επιθετικού για την 18η αγωνιστική της Super League. Ο Πέπε Μελ σε δηλώσεις του μετά τη λήξη του αγώνα στάθηκε στην βελτίωση της ομάδας του, ενώ εντοπίζει το πρόβλημα στο σκοράρισμα.

Οι δηλώσεις του:

«Πιστεύω ότι παίξαμε πολύ καλά στο α’ ημίχρονο, στο β’ ημίχρονο πιέσαμε παραπάνω και είχαμε παραπάνω δύναμη.

Δημιουργήσαμε πολλές ευκαιρίες αλλά χάσαμε αρκετές και αυτό είναι ένα πρόβλημα. Η ομάδα βελτιώνεται κάθε μέρα, παίζουμε με τον τέλειο τρόπο αλλά το πρόβλημα είναι να σκοράρουμε. Αυτό είναι το ποδόσφαιρο όμως, πρέπει να σκοράρεις».//ΓΓ