Σπουδαίο τρίποντο για Οσέρ | Ισοπαλίες σε Νάντη και Τουλούζη

Οσέρ – Ρεμς 2-1

Oι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με ωραίο τελείωμα του Ντιομοντέ στο 16΄, ενώ ο Τζουμπάλ στο 36΄ αστόχησε από την “άσπρη βούλα”. Στο 52΄ ο Τραορέ απλοποίησε την κατάσταση για τους γηπεδούχους “σφραγίζοντας” παράλληλα το σπουδαίο τρίποντο για την Οσέρ κόντρα στη Ρεμς που εμφανίστηκε κατώτερη των περιστάσεων και το μόνο που κατάφερε είναι να μειώσει το σκορ με τον Νακαμούρα στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης για το τελικό 2-1.

Ναντ – Νις 1-1

Οι γηπεδούχοι μπήκαν μπροστά στο σκορ με τον Αμπλάιν στο 67΄ να σκοράρει για το 1-0. Η ομάδα της Νίκαιας έφερε το παιχνίδι στα ίσα με τον Γκουεσάντ πέντε λεπτά αργότερα, “τσιμπώντας” το βαθμό της ισοπαλίας.

Τουλούζ – Ανζέ 1-1

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να μπουν μπροστά στο σκορ με τέρμα του Νιανέ, μόλις στο 5ο λεπτό της αναμέτρησης. Η Τουλούζ κατάφερε να φέρει το παιχνίδι στα ίσα με τον Κινγκ στο 64΄, ενώ έξι λεπτά νωρίτερα η Ανζέ “σπατάλησε” μοναδική ευκαιρία για να πάρει προβάδισμα δύο τερμάτων στο παιχνίδι, αλλά ο Αμπντελί αστόχησε από το σημείο του πέναλτι.