Με τον αρχηγό του ΠΑΟΚ, Άντριγια Ζίβκοβιτς, να παίζει σε όλο το 90λεπτο, η Εθνική Σερβίας νίκησε 1-0 την Κύπρο σε φιλικό προετοιμασίας που διεξήχθη στην AEK Arena της Λάρνακας.

Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση πέτυχε στο 7ο λεπτό ο Σεργκέι Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς, ενώ στο 11΄ ο Αλεξάνταρ Μίτροβιτς έχασε πέναλτι για τους Σέρβους και την ευκαιρία για το 2-0. Ο στράικερ της Αλ Χιλάλ παραχώρησε την θέση του στο 62ο λεπτό στο μέσο της ΑΕΚ, Μιγιάτ Γκατσίνοβιτς, ενώ στον πάγκο των «πλάβι» έμεινε ο αριστερός μπακ του Παναθηναϊκού, Φιλίπ Μλαντένοβιτς.

Ιστορικής σημασίας ήταν το αποψινό φιλικό για τον Ντούσαν Τάντιτς. Ο αρχηγός της Σερβίας «έγραψε» την 106η εμφάνισή του με το εθνόσημο και, πλέον, κατέχει το ρεκόρ συμμετοχών στα χρονικά του αντιπροσωπευτικού συγκροτήματος, ξεπερνώντας τον Μπράνισλαβ Ιβάνοβιτς (105).