Ισόπαλη με 0-0 έληξε η αναμέτρηση του Αστέρα Τρίπολης με την Athens Kallithea στο “Θ. Κολοκοτρώνης”.

Στο πρώτο ημίχρονο η μεγαλύτερη ευκαιρία δημιουργήθηκε στο 39′,με απόκρουση του τερματοφύλακα της Καλλιθέας. Ο Μπαρτόλο είχε ακόμη μία τελική προσπάθεια στο 45′, με σουτ έξω από την περιοχή, το οποίο μπλόκαρε ο γκολκίπερ της Athens Kallithea.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Αστέρας απείλησε σε περισσότερες περιπτώσεις. Στο 47′ το εντυπωσιακό σουτ στην κίνηση του Καλτσά έδιωξε σε κόρνερ ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων. Στο 56′ η κεφαλιά του Γιαμπλόνσκι έφυγε άουτ, όπως και τα σουτ του Regis στο 57′ και στο 66′. Στο ενδιάμεσο ο Κάστανο δεν κατάφερε να σκοράρει με το κεφάλι στο γύρισμα του Ρεγκίς.

Στο 88′ χάθηκε η μεγαλύτερη ευκαιρία με τον Ρέρντζιτς να κάνει το γύρισμα και τον Μάντζη να μην καταφέρνει να βρει τον στόχο.//ΑΦ