Οι Αρκάδες ξεκίνησαν καλύτερα και πιο δυνατά το παιχνίδι, “σπαταλώντας” σημαντικές ευκαιρίες στα πρώτα λεπτά με σημαντικότερη του σουτ του Χουχούμη που σταμάτησε στο δοκάρι του Παπαδόπουλου στο 19΄. Οι φιλοξενούμενοι τελικά κατάφεραν βρουν σκορ με τον Γιαμπλόνσκι στο 28ο λεπτό της αναμέτρησης να πιάνει το δυνατό σουτ μετά τις κόντρες και να κάνει το 0-1. Άμεση ήταν όμως η απάντηση των Αγρινιωτών με τον Λομονάκο επτά λεπτά μετά να σκοράρει για την ισοφάριση με υποδειγματικό πλασέ για το 1-1.

Ισοπαλία στη δυνατή αναμέτρηση του Αγρινίου
(EUROKINISSI)

Στο δεύτερο μέρος ο ρυθμός της αναμέτρησης έπεσε με τις δύο ομάδες να δημιουργούν ελάχιστες φάσεις μπροστά από τις ΄δυο εστίες. Στο 56΄ ο Λομονάκο έκανε την προβολή και ο Παπαδόπουλος απέκρουσε εντυπωσιακά τη μπάλα. Ο Αστέρας έμεινε με 10 παίκτες στο 69΄ καθώς ο Τριανταφυλλόπουλος είδε την κόκκινη κάρτα μετά από χρήση και του VAR, για σκληρό μαρκάρισμα πάνω στον Μπελεβώνη. Ο Λιάβας έπιασε στο 82΄ ένα δυνατό σουτ εκτός περιοχής με τη μπάλα να σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι του Παπαδόπουλου.

ΓΚΟΛ: 35΄ Λομονάκο / 28΄ Γιαμπλόνσκι
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: 18΄ Πέρες, 39΄ Ντίας, 90+2΄ Σιέλης / 21΄ Γιαμπλόνσκι, 50΄ Μπαρτόλο, 68΄ Καστάνιο, 90+2΄ Μουνιόθ
ΚΟΚΚΙΝΕΣ: – / 69΄ Τριανταφυλλόπουλος
ΔΟΚΑΡΙ: 82΄ Λιάβας / 19΄ Χουχούμης

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Γιάννης Πετράκης): Τσάβες, Σιέλης, Μλάντεν, Λιάβας, Μαυρίας, Τορεχόν, Πέρες, Μπουζούκης, Μπελεβώνης, Ντίας, Λομόνακο.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Κλοντ Μακελελέ): Παπαδόπουλος, Τριανταφυλλόπουλος, Ντέλι, Κάστανο, Χουχούμης, Γιαμπλόνσκι, Μουνιόθ, Καλτσάς, Μπαρτόλο, Άνταμ, Κρέσπι.

Ισοπαλία στη δυνατή αναμέτρηση του ΑγρινίουΙσοπαλία στη δυνατή αναμέτρηση του Αγρινίου

Αναλυτικά το πρόγραμμα και τα αποτελέσματα της 5ης αγωνιστικής της Super League: