Ο αγώνας:

Οι “ασπρόμαυροι” ξεκίνησαν με το πόδι στο γκάζι και μόλις στο 28ο λεπτό πήραν προβάδισμα στο ματς. Ο Ντεσπόντοφ έβγαλε τη σέντρα στη καρδιά της άμυνας και ο Σβάμπ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 1-0. Η ΑΕΚ Λάρνακας έφτασε κοντά στην ισοφάριση στο 31′ αλλά το σουτ του Φαράζ βρήκε το δεξί δοκάρι της εστίας του Κοτάρσκι. Οι παίκτες του Ραζβάν Λουτσέσκου πήραν κεφάλι δύο τερμάτων στο 39ο λεπτό, ο Σβάμπ έκανε την πάσα στον Οζντόεφ με τον Ρώσο χαφ να αφήνει την μπάλα να περάσει για τον Μούργκ που με πλασέ έκανε το 2-0 για την ομάδα του. Στα εναπομείναντα λεπτά του πρώτου 45λέπτου δεν άλλαξε κάτι με τους ασπρόμαυρους να πηγαίνουν στα αποδυτήρια με μαξιλαράκι ασφαλείας δύο τερμάτων.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο ΠΑΟΚ προχώρησε σε 11 αλλαγές με τους Τσιφτσή, Μπάμπα, Νέσμπεργκ, Κουλιεράκη, Σάστρε, Τσιγγάρα, Καμαρά, Γκούμα, Τάισον, Βιεϊρίνια και Μπράντον να περνάνε στο ματς. Οι Κύπριοι στο 51′ λεπτό μείωσαν στο σκορ όταν ο Τσιφτσής δεν κατάφερε να απομακρύνει σωστά σε σέντρα στην περιοχή, με τον Καμπρέρα να σπρώχνει την μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 2-1. Στο 80ο λεπτό ο Τσιφτσής κράτησε το προβάδισμα για την ομάδα του, αποκρούοντας δύσκολα καρφωτή κεφαλιά του Σάντσες.

Γκολ: 28′ Σβάμπ, 39′ Μούργκ / 51′ Καμπρέρα