Μάλι και Ισραήλ κέρδισαν από ένα βαθμό στην ισοπαλία με 1-1, για την πρώτη αγωνιστική του τέταρτου ομίλου του Ολυμπιακού Τουρνυοά.

Με αυτόν τον τρόπο, η Ιαπωνία έμεινε μόνη πρώτη και η Παραγουάη τελευταία.

Το πρώτο ημίχρονο του αγώνα άνηκε εξ ολοκλήρου στο Μάλι, το οποίο ήλεγχε το παιχνίδι, έχοντας την κατοχή της μπάλας και τις ευκαιρίες.

Οι σημαντικότερες από αυτές σημειώθηκαν στο 6ο λεπτό, με τον Νιρ Ον να σταματά την προσπάθεια του Ντουμπιά, και στο 34΄με τον Μπραχίμα Ντιαρά να αστοχεί ύστερα από όμορφη ατομική ενέργεια.

Το Ισραήλ, όμως, κόντρα στη ροή του αγώνα, προηγήθηκε σχετικά νωρίς στην επανάληψη, εκμεταλλευόμενο το αυτογκόλ του Χαμίντου Ντιαλό στο 57΄.

Λίγο αργότερα, ο Ντουμπιά νικήθηκε ξανά από τον Νιρ Ον, αλλά στο 63΄ισοφάρισε στην τρίτη και φαρμακερή του προσπάθεια, αφού νωρίτερα ο Γλουκ είχε χάσει την ευκαιρία να δώσει προβάδισμα δύο τερμάτων στο Ισραήλ.

Ο Γκλουκ βρήκε κι άλλη στιγμή στο 74΄, όντας ο πιο δραστήριος και ποιοτικός παίκτης της ομάδας του.

Η εικόνα της αναμέτρησης δεν άλλαξε στη συνέχεια, αλλά οι Ισραηλινοί κατάφεραν να διατηρήσουν το ισόπαλο αποτέλεσμα έως το φινάλε.

Γκολ: Χ. Ντιαλό/αυτογκόλ (57΄), Ντουμπιά 63΄.