Αν και στην αναμέτρηση οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν με τον άτυπο τίτλο του φαβορί, οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που είχαν τις μεγαλύτερες στιγμές στο πρώτο ημίχρονο για να ανοίξουν το σκορ. Πιο συγκεκριμένα με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα ο Ντεμίροβιτς σπατάλησε τεράστια ευκαιρία όταν σε κενό τέρμα έστειλε την μπάλα στο δεξί δοκάρι του Περίν. Δέκα λεπτά μετά η Στουτγκάρδη ήταν και πάλι αυτή που έφτασε μια ανάσα από το να προηγηθεί. Ο Ουντάβ πήρε την κεφαλιά, αλλά ο κίπερ της Γιούβε δείχνοντας απίστευτα αντανακλαστικά κράτησε ανέπαφη την εστία του.

Ο Ελ Μπιλάλ Τουρέ απένειμε ποδοσφαιρική… δικαιοσύνη στο Τορίνο

Ότι δεν κατάφερε στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα από την Γερμανία το πέτυχε στο 48ο λεπτό, με τον Ουντάβ να νικά τον Πέριν και να γράφει το 1-0, ωστόσο το τέρμα δεν μέτρησε, καθώς ο διαιτητής μετά από υπόδειξη του VAR ακυρώθηκε για χέρι στην αρχή της φάσης. Με τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα η Στουτγκάρδη βομβάρδισε διπλή φορά τα καρέ του Πέριν αλλά χωρίς αποτέλεσμα, καθώς στις προσπάθειες Ντεμίροβιτς και Μιγό ο Ιταλός κίπερ είχε απάντηση. Στο 68ο λεπτό ήταν η σειρά του Νίμπελ να δείξει τα αντανακλαστικά του σε σουτ του Γιλντίζ. Στο 84ο λεπτό η Στουτγκάρδη κέρδισε πέναλτι, την εκτέλεση ανέλαβε ο Μιγό, αλλά ο Περίν για ακόμα μια φορά κράτησε ανέπαφη την εστία του, ωστόσο δεν κατάφερε να κάνει κάτι ο Περίν στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης, καθώς ο Ελ Μπιλάλ Τουρέ με άψογο τελείωμα έκανε το 1-0 δίνοντας τη νίκη στην ομάδα του.

ΓΚΟΛ: / 93′ Ελ Μπιλάλ Τουρε
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: 81′ Ντανίλο / 51′ Ντεμίροβιτς, 54′ Ρουό
ΚΟΚΚΙΝΕΣ: 84′ Ντανίλο
ΔΟΚΑΡΙ: / 30′ Ντεμίροβιτς

Γιουβέντους: Πέριν, Σαβόνα (55′ Καμπιάσο), Καλούλου, Ντανίλο, Καμπάλ, Φατζιόλι, ΜακΚένι (55′ Λοκατέλι), Ντάγκλας Λουίζ, Κονσεϊσάο (55′ Γουέα), Γιλντίζ, Βλάχοβιτς (68′ Άντζιτς)

Στουτγκάρδη: Νίμπελ, Μίτελσταντ, Τσάμποτ, Ρουό, Βάγκνομαν, Στίλερ, Καραζόρ, Ουντάβ (74′ Ρίντερ), Λιούελινγκ, Μιγό, Ντεμίροβιτς (62′ Τουρέ)