Δεν έχει παράπονο από την προσπάθεια των παικτών του ο Λεωνίδας Βόκολος μετά την ήττα της Λαμίας από τον Ολυμπιακό.

Η Λαμία πάλεψε για ένα ημίχρονο, αλλά ηττήθηκε τελικά με 0-3 από τον Ολυμπιακό, με τον Λεωνίδα Βόκολο να εμφανίζεται ικανοποιημένος πάντως από την προσπάθεια των παικτών του στις δηλώσεις του στην Cosmote TV.

Όσα είπε ο Βόκολος:

«Νομίζω ότι σε αρκετά μεγάλο μέρος κομμάτι του παιχνιδιού είχαμε ενέργεια. Στα πρώτα 30 λεπτά μπορούσαμε να σκοράρουμε. Στη συνέχεια δεχτήκαμε ένα τέρμα. Είμαι ευχαριστημένος από τους παίκτες μου. Έχουμε πολύ δρόμο μπροστά μας.

Πάντα παίζουμε για τη νίκη και αυτό είπα στους ποδοσφαιριστές μου από την πρώτη στιγμή. Όλες οι αλλαγές γίνονται για το καλό της ομάδας.

Θα πρέπει να έχουμε την κατάλληλη ενέργεια σε μεγαλύτερο μέρος του παιχνιδιού. Ειδικά απέναντι σε τέτοιους αντιπάλους. Έχουμε δρόμο μπροστά μας και πρέπει να βελτιωνόμαστε μέρα με την μέρα».